Ingredienser
Brunt ris, gråbopulver (Artemisia vulgaris).
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi kJ/kcal | 973/230 |
| Fett (g) | 2.0 |
| varav mättat (g) | 0.4 |
| Kolhydrater (g) | 50.3 |
| varav sockerarter (g) | 0.1 |
| Protein (g) | 4.7 |
| Salt (g) | 0.10 |
Brunt ris, gråbopulver (Artemisia vulgaris).
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi kJ/kcal | 973/230 |
| Fett (g) | 2.0 |
| varav mättat (g) | 0.4 |
| Kolhydrater (g) | 50.3 |
| varav sockerarter (g) | 0.1 |
| Protein (g) | 4.7 |
| Salt (g) | 0.10 |
| Vikt | 0,305 kg |
|---|---|
| Gtin | 8713576273915 |
| Kfp dfp | 6 |
| Produktblad | |
| Produktspec | |
| Produkttyp | Beställningsvara |
| Srp_price | 123 |
| Ursprungsland | Japan |
| exclude bulk | no |
Mochi Genmai Yomogi 300 G