Ingredienser
Ekologisk tomat.
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi kJ/kcal | 120/29 |
| Fett (g) | 0.5 |
| varav mättat (g) | 0.1 |
| Kolhydrater (g) | 4.8 |
| varav sockerarter (g) | 4.1 |
| Fiber (g) | 1.1 |
| Protein (g) | 1.2 |
| Salt (g) | 0.12 |
Ekologisk tomat.
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi kJ/kcal | 120/29 |
| Fett (g) | 0.5 |
| varav mättat (g) | 0.1 |
| Kolhydrater (g) | 4.8 |
| varav sockerarter (g) | 4.1 |
| Fiber (g) | 1.1 |
| Protein (g) | 1.2 |
| Salt (g) | 0.12 |
| Vikt | 0,93 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 221 × 78 × 78 cm |
| Gtin | 8712153627103 |
| Kfp dfp | 12 |
| Kontrollorgan | IT-BIO-007 |
| Produktspec | |
| Produkttyp | Lagervara |
| Shipping_class | Glas |
| Srp_price | 61,5 |
| Ursprungsland | EU-jordbruk |