Ingredienser
Ekologisk bulgur (VETE).
Allergener
Innehåller: Gluten.
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi kJ/kcal | 1500/360 |
| Fett (g) | 1.3 |
| varav mättat (g) | 0.2 |
| Kolhydrater (g) | 72.0 |
| varav sockerarter (g) | 0.4 |
| Protein (g) | 14.4 |
| Salt (g) | 0.03 |
Ekologisk bulgur (VETE).
Innehåller: Gluten.
| Näringsvärde | per 100 g |
|---|---|
| Energi kJ/kcal | 1500/360 |
| Fett (g) | 1.3 |
| varav mättat (g) | 0.2 |
| Kolhydrater (g) | 72.0 |
| varav sockerarter (g) | 0.4 |
| Protein (g) | 14.4 |
| Salt (g) | 0.03 |
| Vikt | 25,6 kg |
|---|---|
| Dimensioner | 420 × 700 × 160 cm |
| Gtin | 7330137015060 |
| Kfp dfp | 1 |
| Kontrollorgan | SKAL |
| Produktspec | |
| Produkttyp | Beställningsvara |
| Srp_price | 1972 |
| Ursprungsland | Icke-EU-jordbruk |
| exclude bulk | no |
Bulgur Snabbvete 25 KG